Cateringowe przystawki idealne niezależnie od okazji

Podczas imprez urodzinowych, imieninowych, konferencji, chrzcin, styp, wesel i innych imprez okolicznościowych bardzo ważnym elementem jest jedzenie. Nawet najlepiej zorganizowana impreza ze słabym jedzeniem nie będzie dobrze wspominana przez gości. Zapewnienie uczestnikom konferencji czy przyjęcia nie tylko posiłków ciepłych, ale także różnorodnych przekąsek pozwoli na zaspokojenie głodu oraz spróbowanie nowych smaków.

Jakie przystawki cateringowe są obowiązkowe na każdym przyjęciu?

Małe przystawki cateringowe są bardzo eleganckim rodzajem posiłku, pozwala na spożycie ich na jeden kęs, bez brudzenia się. Estetycznie podane i zachęcające swoim wyglądem przystawki są obowiązkowym punktem na każdej konferencji czy weselu. Spotkać można zarówno klasyczne przystawki, jak i ich bardziej nowoczesne wersje. Cateringi przygotowują zarówno przekąski wytrawne, jak i słodkie, dzięki czemu każdy znajdzie coś dla siebie.

Do najbardziej klasycznych przystawek cateringowych należą kanapki dekoracyjne. Prezentują się przepięknie, przygotowywane są na różnych rodzajach pieczywa. Dostępne w wersji z mięsem, rybą lub wegetariańskiej. To, jakie składniki się na nich znajdą zależy przede wszystkim od preferencji klienta. Kolejnymi przystawkami zyskującymi na popularności są tzw. fingerfood. Jak sama nazwa wskazuje, są to przekąski, które można wziąć w rękę i zjeść jednym kęsem. Do tej grupy należą popularne koreczki warzywne, śliwki w boczku, różnego rodzaju roladki, wafle ryżowe z dodatkami czy nadziewane pomidorki.

Z jakimi jeszcze przekąskami można spotkać się, niezależnie od okazji?

Na większości przyjęć można spotkać się również z wytrawnymi tartinkami, nadzianymi pastą z łososia, pastą mięsną lub jajeczną. Prezentują się niezwykle elegancko, posmakują zarówno fanom klasyki, jak i bardziej wymyślnych dań. Na uwagę zasługuje również crostini, będące włoskim odpowiednikiem polskich kanapek. Wykonane na kawałkach bagietki, wypełnione po brzegi idealnie zbalansowaną mieszanką składników. Najczęściej spotykane jest crostini z pomidorami i bazylią, jednak warto spróbować także wersji z pastą pieczarkową czy truskawkami i fetą.

Kolejną przystawką, która sprawdzi się idealnie niezależnie od okazji, są wrapsy. Zawinięte w tortillę składniki, podane w formie plastrów są idealną, pożywną przekąską podczas chrzcin czy konferencji. Wrapsy dostępne są w wielu wariantach, dzięki czemu posmakują praktycznie każdemu. Nowoczesną alternatywą dla klasycznych przystawek są przekąski w pojemniczkach. Najczęściej przyjmują postać sałatki owocowej lub wytrawnej w wersji mini. Dzięki niewielkiej formie każdy z uczestników może spróbować wielu różnych przystawek.

Cateringowe przystawki idealne niezależnie od okazji