Jak skomponować odpowiednie menu dla pracowników firmy?

Istnieje wiele branż, które w ramach świadczeń benefitowych, mających zachęcić pracowników do zaangażowania się w życie firmy, przywiązać go do marki, dąży do zapewnienia wyżywienia swoim pracownikom, oferując nie bony restauracyjne czy też kupony żywnościowe, które znamy z poprzedniej epoki. Ich celem było dostarczenie zbilansowanego pod względem kalorycznym posiłku. Zwykle dzieje się to w postaci zamówień posiłków — w ramach usługi cateringowej.

Nowoczesne „bony żywnościowe” – catering dietetyczny dla firm

Jedzenie na dowóz, catering obiadowy to znane od lat usługi, które do tej pory głównie wykorzystywany był przez klienta indywidualnego, jako forma zamówienia obiadu poza murami restauracji, dziś doczekał się nowej odsłony. Obecnie sektor firmowy coraz częściej jest nastawiony na zapewnienie możliwie jak najlepszych warunków pracy zatrudnianym pracownikom. To, co kiedyś było innowacyjnością, nowością dziś jest już utartym schematem lojalnościowym. Większość firm oferuje załodze karty na siłownie, bony do kina, czy też kupony kwotowe do wykorzystania w okresie przedświątecznym To wszystko już było

Dziś jest czas na ruch i zdrowie, to pierwsze realizują konkretne bony, wejściówki, zdrowie natomiast zapewniają restauracje. W ramach catering obiadowego dla firm można zamówić w pełni zbilansowane pod względem energetycznym posiłki, które pozwalają zachować wysoką sprawność umysłu nawet podczas wielogodzinnej pracy przy taśmie, czy też przy komputerze przy zestawieniach finansowych.

Dlaczego warto zamawiać jedzenie do firmy

Catering obiadowy pozwala dostarczyć niezbędnych produktów żywnościowych, utrwalić właściwe zestawienie talerza potrzeb energetycznych, jako nowego wyznaczenia zdrowego łączenia pokarmów z każdej grupy energetycznej: węglowodanów, białek i tłuszczów. W przypadku wielu stanowisk, ze względu na złożoność pracy taka forma docenienia starań pracowniczych pozwala mieć pewność, że nie tylko zjedzony będzie ciepły posiłek, ale dostarczone będą do organizmu wszelkie składniki odżywcze.

Jak skomponować odpowiednie menu dla pracowników firmy?