Jakie dania warto zaserwować w ramach imprezy urodzinowej dziecka?

Organizacja dziecięcego przyjęcia urodzinowego to spore wyzwanie. Planując uroczystość, należy odpowiednio przygotować i zaplanować każdy szczegół.

Jakie dania lubią dzieci?

Chcąc, aby impreza naszej pociechy była udana, należy wybrać odpowiednie miejsce oraz zamówić catering, który trafi w gusta zaproszonych gości. Bardzo ważne jest to, aby rozeznać się w upodobaniach smakowych dzieci. Na imprezie urodzinowej słodkości są podstawą, bez której ta nie może się obyć. Dzieci chętnie sięgają po różnego typu słodycze. Ważnym elementem każdych urodzin jest tort, na którym umieszczane są świeczki. Dzieci zwykle lubią czekoladowe ciastka, to może w takim przypadku sprawdzić się czekoladowy tort. Wiele dzieci lubi także różnego rodzaju owoce, orzechy oraz słone przekąski, typu paluszki i czipsy. Jeśli chodzi o dania główne, to z pewnością maluchy lubią pizzę, hamburgery, frytki, czy też nuggetsy z kurczaka. Chętnie wybieranym napojem są soki owocowe lub smakowa woda.

Co podać na imprezę urodzinową dziecka?

Potrawy, które powinny znaleźć się na urodzinowym stole, powinny być smaczne, urozmaicone i zdrowe. Z pewnością nie mogą to być tylko słodycze, czipsy i słodkie napoje. Urodziny są szczególnym dniem dla dziecka, więc można w tym dniu pójść na pewne ustępstwa i zamówić nieco tego typu przekąsek, ale powinny być one w mniejszości. Oprócz tortu, bez którego nie może odbyć się żadna urodzinowa impreza, na stole mogą pojawić się babeczki owocowe, rogaliki, czy muffinki. Dobrym pomysłem będzie ułożenie świeżych owoców, mogą to być banany, jabłka czy truskawki. Impreza będzie z pewnością trwała kilka godzin, więc trzeba zapewnić dzieciom także danie główne. Można zaserwować kawałki kurczaka z warzywnymi frytkami pieczonymi w piekarniku oraz kolorowe surówki. Smaczne dania dla naszych maluchów możemy zamówić w restauracji Jedyna. Po apetycznie przygotowane i zaserwowane dania dzieci z pewnością będą chętnie sięgać.

Jakie dania warto zaserwować w ramach imprezy urodzinowej dziecka?