W domu czy w lokalu – gdzie zorganizować imprezę komunijną?

Pierwsza Komunia Święta to dla wielu dzieci i ich rodzin bardzo ważna uroczystość. Po części Oficjalnej, w kościele, tradycyjnie odbywa się przyjęcie. Jego organizację dawniej brała na siebie rodzina dziecka, zapraszając krewnych i przyjaciół do swojego domu. Dziś coraz więcej osób decyduje się na imprezę komunijną w restauracji, hotelu lub innym lokalu, który dysponuje odpowiednią przestrzenią i zapleczem gastronomicznym. Która z opcji jest lepsza? To zależy od potrzeb i możliwości rodziny dziecka przystępującego do sakramentu. Poniżej przedstawiamy obiektywne spojrzenie na tę kwestię i porównujemy wady i zalety obu rozwiązań.

Kiedy warto zorganizować komunię w domu?

Impreza komunijna w domu to spore przedsięwzięcie logistyczne. Wymaga perfekcyjnego zaplanowania i pochłania mnóstwo czasu i pracy. Kosztuje jednak znacznie mniej niż komunia w lokalu, więc spora grupa osób preferuje to rozwiązanie. Jeśli dysponuje się odpowiednim miejscem, w którym można wygodnie pomieścić wszystkich gości i ma się czas oraz zdolności, aby samodzielnie wszystko załatwić, komunia w domu wydaje się najbardziej korzystną opcją.

Czego należy dopilnować, organizując komunię na własną rękę? Na pewno trzeba zadbać o jedzenie i napoje. Organizacja imprezy w domu oznacza też często zakup dodatkowej zastawy, obrusów, a nawet stołów i krzeseł. Warto pamiętać o udekorowaniu domu czy pomieszczenia, w którym ma odbywać się przyjęcie. To spore wyzwanie, ale dla wielu osób komfort świętowania u siebie może być tego wart.

Ile kosztuje komunia w lokalu?

Koszt komunii w restauracji zaczyna się od ok. 100 złotych od osoby. Za 150-200 złotych można już urządzić całkiem wytworne przyjęcie. Zamówienie imprezy komunijnej w lokalu w gruncie rzeczy sprowadza się do zapłacenia i zdecydowania o szczegółach menu i dekoracji. Wiele hoteli i restauracji oferuje dodatkowe opcje, z których czasem warto skorzystać. Może to być wynajęcie animatora dla dzieci, wyszukany tort lub spektakularne atrakcje i zabawy dla gości. W restauracji Jedyna uwzględniamy wszystkie sugestie klientów i staramy się wypracować maksymalnie korzystną ofertę.

Niezależnie od tego, czy komunia będzie odbywać się w wynajętej sali, czy w domu, może być wspaniałym i niezapomnianym przeżyciem dla dziecka oraz gości. Wszystko zależy od dobrej organizacji!

W domu czy w lokalu – gdzie zorganizować imprezę komunijną?